Перерослівський ліцей

Білогірської районної ради

Хмельницької області

30214, с. Переросле, вул.. Центральна, буд.45

Витоки освітянського джерела ідуть з рубежа ХІХ –ХХ століть, коли село одержує статус волосного центру Острозького повіту.

Саме тоді у приміщенні волосної управи у 1875 р. запалило свій вогник однокласне народне училище, яке утримувалось на громадські кошти.

1909 р. – училище здає права трьохкласній школі, в якій навчаються діти з 17 навколишніх сіл та забезпечуються проживанням в гуртожитку.

1920 – 1975 роки – функціонує як семирічна, восьмирічна та неповна середня – 9-річна.

У 1975 році школа святкує новосілля зі статусом середньої загальноосвітньої.

Школа живе пошуком становлення класної форми відображення – моделі. Створити школу як простір для життя дитини, зорієнтувати її на виховання вільної, конкурентноспроможної особистості, здатної до критичного мислення, розв’язання життєвих проблем є першочерговим завданням дирекції.

Стандартом очікування фактору ефективності роботи школи є розвиваюче та безпечне освітнє середовище, яке динамічно змінюється та поширюється навколо школи.

Вимогою часу є створення комфортних умов праці для вчителів та учнів, мобільне удосконалення навчально-матеріальної бази та методичного забезпечення розвитку школи.

Орієнтація направлена на створення якісного складу педколективу як команди однодумців.

Станом на 01.09.2013 р. у ліцеї працюють 17 вчителів-предметників та психолог. Усі мають постійне місце роботи, вищу освіту, повне тарифікаційне навантаження, забезпечені житлом.

Плинність кадрів за останні 15 років відсутня (за винятком оновлення колективу молодими кадрами). В результаті цілеспрямованої профорієнтації та системи підбору кадрів педагогічного та обслуговуючого персоналу у ліцеї працюють 15 (із 30 працюючих) її випускників.

Приміщення школи типове. Капітальний ремонт (перекриття даху, утеплення стелі, заміна дерев’яних конструкцій вікон на металопластикові, заміна систем штучного освітлення, обладнання внутрішнього туалету) ліцею у 2009 році, виготовлення проектно-кошторисної документації з перспективою переведення системи опалення у 2010 році на газове дає підстави на належне забезпечення рівня умов для навчання і виховання молоді.

На виконання Програми «Шкільний автобус» 73 учні, які проживають за межею пішохідної доступності, підвозяться автобусом з 2006 року.

Повноцінним та насиченим життям охоплені учні як у навчальному процесі, так і в позаурочний час.